Uitslag weekpoll: helft inwoners voelt zich wel eens onveilig

Vlak voor de verkiezingen hebben wij getoetst hoe het gesteld is met het gevoel van veiligheid onder inwoners van onze gemeente. Aanleiding voor deze vraag waren twee recente gewelddadige incidenten in Bussum, waarbij inwoners van onze gemeente gewond zijn geraakt. Verder onderzoek naar criminaliteitscijfers in onze gemeente, leverde ook geen al te geruststellend beeld op. Zo zijn er het afgelopen jaar (2017) maar liefst 301 woninginbraken gemeld bij de politie en zijn er 2.760 misdrijven geregistreerd. Geen wonder dus dat Gooise Meren op plek 55 van meest criminele gemeentes van Nederland staat, aldus onderzoek van het CBS
Maar, ervaren inwoners ook daadwerkelijk een gevoel van onveiligheid? Dit keer hebben 331 inwoners gehoor gegeven aan onze oproep om daar op te reageren. Op de vraag: ‘voel jij je weleens onveilig in onze gemeente’, antwoordden 172 mensen (52%) met ‘Ja’. Het meerendeel van deze groep, 39% van alle stemmers, geeft aan weleens bang te zijn voor woning- of autoinbraak. Een kleiner deel, 13% van de stemmers, is weleens bang voor geweld en beroving op straat. De overige 48% van de respondenten ervaart, gelukkig, geen onveilig gevoel in Gooise Meren. 125 stemmers (38%) geven aan zich veilig te voelen op straat en 34 stemmers (10% van het totaal) zeggen zichzelf en hun woning goed te hebben beschermd tegen criminaliteit.
Ondanks dat bijna de helft van de stemmers zich dus veilig voelt in onze gemeente, vindt GDP het erg belangrijk om dit percentage nog vele malen hoger te krijgen. Heb jij suggesties hoe dit beter kan of ervaar jij dat op bepaalde plekken in Gooise Meren te weinig (sociale) controle is op criminaliteit of het voorkomen van gevaarlijke en onveilige situaties? Laat het ons dan weten! Je kunt eenvoudig een initiatief op ons platform plaatsen en andere Gooise Meerders hierop laten reageren, of contact met ons opnemen via onze andere mediakanalen, zoals Facebook